|
|
|
First Round
|
Buckley Rovers
|
2-0
|
Chirk AAA |
Rossett Villa
|
0-2
|
Gresford Athletic |
Cymau
|
2-1
|
Coedpoeth SC |
Rhos Aelwyd
|
3-1
|
Denbigh Town |
Mold Alexandra |
2-4 |
Druids United |
Barmouth & Dyffryn United |
6-2 |
Towyn |
Kington Town
|
3-2
|
Rhayader Town |
Carmarthen Town
|
7-0
|
Seven Sisters |
Ferndale Athletic
|
3-1
|
Briton Ferry Athletic |
Tredomen Works |
0-5 |
Caerleon |
|
Second Round
|
Cymau
|
0-4
|
Brymbo Steelworks |
Llay Welfare |
3-1 |
Buckley Rovers |
Druids United
|
4-1
|
Queensferry Wanderers |
Gresford Athletic
|
0-4
|
Rhos Aelwyd |
Aberystwyth Town |
1-3 |
Kington Town |
|
0-4
|
Llanidloes Town |
Knighton Town
|
2-1
|
Newtown |
Berriew |
4-1 |
Machynlleth |
Caersws Amateurs |
9-2 |
Barmouth & Dyffryn United |
Connahs Quay Nomads |
1-2 |
Penmaenmawr |
Prestatyn Town |
2-3 |
Nantlle Vale |
played at Wrexham |
Cardiff College of Education |
3-2 |
Llanelli |
Ebbw Vale |
2-0 |
South Wales Switchgear |
Tonrefail Welfare
|
2-0
|
Caerleon |
Neath Athletic
|
3-4
|
Ferndale Athletic |
Abergavenny Thursdays |
5-0 |
Carmarthen Town |
Pembroke Borough |
2-0 |
Cardiff Corinthians |
|
Third Round
|
Colwyn Bay
|
0-1
|
Bethesda Athletic |
Caernarvon Town |
1-1 |
Penmaenmawr |
replay 0-3 |
Blaenau Ffestiniog FC |
0-0 |
Nantlle Vale |
replay 1-3 |
Llandudno |
0-7 |
Holyhead Town |
Llay Welfare
|
1-4
|
Druids United |
Brymbo Steelworks |
2-1 |
Rhos Aelwyd |
Berriew |
1-1 |
Llanidloes Town |
replay 2-4 |
Knighton Town
|
2-0
|
Kington Town |
Welshpool
|
4-3
|
Caersws Amateurs |
Abergavenny Thursdays |
0-2 |
Ebbw Vale |
Barry Town |
2-2 |
Lovell's Athletic |
replay 5-1 |
Ammanford Town |
4-3 |
Ferndale Athletic |
Tonrefail Welfare |
1-0 |
Pembroke Borough |
Ton Pentre |
2-0 |
Cardiff College of Education |
|
Fourth Round
|
Rhyl
|
5-1
|
Nantlle Vale |
Bethesda Athletic |
3-2 |
Oswestry Town |
played at Wrexham |
Holyhead Town
|
0-3
|
Pwllheli & District |
Druids United
|
2-2
|
Penmaenmawr |
replay 1-3 at Llandudno |
Brymbo Steelworks |
2-1 |
Portmadoc |
Tonrefail Welfare |
0-3 |
Barry Town |
Knighton Town
|
0-2
|
Welshpool |
played at Welshpool |
Ebbw Vale |
2-1 |
Ton Pentre |
Hereford United |
8-1 |
Llanidloes Town |
Merthyr Tydfil |
1-2 |
Ammanford Town |
|
Fifth Round
|
Chester |
2-1 |
Bangor City |
Penmaenmawr |
0-0 |
Brymbo Steelworks |
replay 0-1 |
Pwllheli & District |
0-3 |
Rhyl |
Bethesda Athletic |
0-1 |
Wrexham |
played at Wrexham |
Barry Town |
0-3 |
Hereford United |
Ammanford Town |
0-5 |
Swansea Town |
played at Swansea |
Welshpool |
0-4 |
Newport County |
Cardiff City |
8-0 |
Ebbw Vale |
|
Sixth Round |
Newport County |
3-1 |
Swansea Town |
Wrexham |
1-3 |
Cardiff City |
Brymbo Steelworks |
0-8 |
Chester |
Rhyl |
2-2 |
Hereford United |
replay 1-4
|
|
Semi-finals |
Chester |
0-3 |
Cardiff City |
Newport County |
0-1 |
Hereford United |
|
Final 1st Leg
|
|
|
Cardiff City |
Final 2nd Leg |
|
|
Hereford United |
|