|
|
|
First Round
|
B.I.C.C.Wrexham
|
6-2
|
British Celanese (Wrexham) |
Rhayader Town
|
0-6
|
Bridgnorth Town |
Knighton Town
|
6-1
|
Llanwyddyn |
Llansantffraid
|
0-1
|
Llandrindod Wells |
Welshpool Amateurs |
4-3 |
Machynlleth |
Cwmbran Town |
1-0 |
Cardiff Corinthians |
Briton Ferry Athletic
|
1-2
|
Milford United |
Pembroke Borough
|
5-1
|
Tonyrefail Welfare |
Caerleon |
4-1 |
Cwmbran Catholics |
Ebbw Vale |
3-1 |
Seven Sisters |
|
Second Round
|
Denbigh Town
|
5-7
|
Whitchurch Alport |
Llay Welfare |
2-2 |
Brymbo Steelworks |
replay 1-0 |
Rhos Aelwyd
|
2-1
|
Chirk AAA |
Flint Town United (withdrew)
|
v
|
Cymau |
Mold Alex |
0-5 |
Gresford Athletic |
|
1-3
|
B.I.C.C. Wrexham |
Llandrindod Wells
|
4-3
|
Barmouth & Dyffryn United |
Knighton Town |
1-2 |
Welshpool Amateurs |
Berriew |
2-3 |
Towyn |
Llanidloes Town |
0-2 |
Bridgnorth Town |
Aberystwyth Town |
4-2 |
Caersws Amateurs |
Newtown |
2-8 |
Welshpool |
Hawarden Rangers |
3-1 |
Caernarvon Town |
Holyhead Town |
6-1 |
Llandudno Swifts |
Nantlle Vale |
2-2 |
Llandudno Borough |
replay 2-0 |
Rhos United
|
1-2
|
Penmaenmawr |
Pwllheli & District |
2-1 |
Prestatyn Town |
Ton Pentre |
2-1 |
Pembroke Borough |
Bridgend Town |
2-2 |
Cwmbran Town |
replay 0-1 |
Caerleon |
4-1 |
Milford United |
Haverfordwest County |
1-0 |
Ferndale Athletic |
Ebbw Vale |
3-2 |
Abergavenny Thursdays |
|
|
|
|
Third Round
|
Hawarden Rangers
|
3-3
|
Blaenau Ffestiniog FC |
replay 0-1 |
Nantlle Vale |
3-0 |
Portmadoc |
played at Porthmadog. Match abandoned
80’ – Port
down to 6 players |
Pwllheli & District |
0-0 |
Connahs Quay Nomads |
ab 4’ weather. rematch 1-1
replay 2-0 |
Colwyn Bay |
3-2 |
Penmaenmawr |
Holyhead Town
|
0-0
|
Bethesda Athletic |
replay 2-0 |
Llay Welfare |
1-0 |
Cymau |
B.I.C.C.Wrexham |
0-2 |
Whitchurch Alport |
Gresford Athletic
|
4-3
|
Rhos Aelwyd |
Welshpool
|
5-2
|
Llandrindod Wells |
Aberystwyth Town |
4-1 |
Welshpool Amateurs |
Towyn |
1-6 |
Bridgnorth Town |
Ebbw Vale |
3-0 |
Caerleon |
Ammanford Town |
1-1 |
Cwmbran Town |
ab 2nd half waterlogging - rematch 6-1 |
Haverfordwest County |
3-1 |
Barry Town |
ab 45’ waterlogging – rematch
3-0 |
Cardiff University |
1-1 |
Llanelli |
replay 0-3 |
Cardiff College of Education |
3-2 |
Ton Pentre |
|
Fourth Round
|
Bangor City
|
5-1
|
Gresford Athletic |
Whitchurch Alport |
0-4 |
Blaenau Ffestiniog FC |
Llay Welfare
|
0-7
|
Rhyl |
Colwyn Bay
|
2-1
|
Nantlle Vale |
Pwllheli & District |
2-2 |
Holyhead Town |
replay 0-1 |
Bridgnorth Town |
4-0 |
Cardiff Coll of Education |
Ebbw Vale |
4-2 |
Welshpool |
Merthyr Tydfil
|
1-1
|
Ammanford Town |
replay 0-0 2nd replay 1-2 |
Haverfordwest County |
1-2 |
Llanelli |
Hereford United |
2-2 |
Aberystwyth Town |
replay 0-1 |
|
Fifth Round
|
Holyhead Town |
0-0 |
Chester |
replay 2-7 |
Bangor City |
5-1 |
Colwyn Bay |
Wrexham |
2-0 |
Oswestry Town |
Blaenau Ffestiniog FC |
0-1 |
Rhyl |
Aberystwyth Town |
2-0 |
Ammanford Town |
Swansea City |
0-2 |
Cardiff City |
Newport County |
3-1 |
Ebbw Vale |
Bridgnorth Town |
1-5 |
Llanelli |
|
Sixth Round |
Llanelli |
0-1 |
Cardiff City |
Rhyl |
2-1 |
Chester |
Bangor City |
1-2 |
Newport County |
Wrexham |
6-2 |
Aberystwyth Town |
|
Semi-finals |
Rhyl |
1-2 |
Cardiff City |
Wrexham |
2-0 |
Newport County |
|
Final 1st Leg
|
|
|
Cardiff City |
Final 2nd Leg |
|
|
Wrexham |
|